Battlefield 5’e Gelen Yeni Karakter

Battlefield 5’e Gelen Yeni Karakter

 

Electronic Arts tarafından geliştirilen çevrimiçi savaş oyunu Battlefield 5, yeni güncellemeyle kozmetik bir karakter daha kazanıyor. Oyunda ücret karşılığında satın alınabilen kozmetik görünüşlere güncelleme ile bir yenisi daha ekleniyor. 12 Mayıs’ta oyuna gelecek güncelleme ile kozmetik görünüş olarak satın alınabilen Steve Fisher karakteriyle buluşacağız.

Yeni Battlefield 5 karakteri: Steve Fisher

Oyuna eklenecek yeni elit asker de diğer karakterler gibi mağazadan ücret ödeme karşılığında satın alınabiliyor. 12 Mayıs Pazartesi günü gelecek güncelleme ile karakteri oyunda göreceğimiz duyuruldu. Yeni askerin oyuna eklenmesinin ardından diğer detaylar oyun tarafından paylaşılacak.

Oyuna eklenecek Amerikalı karakterin hobileri savaş ve sinema olarak dikkat çekiyor. Steve, düşman uçaklarını düşürmekle meşgul değilken sinemaya ilgi gösteriyor. Bu karakter canını hiçe sayarak cephede düşmana karşı savaşıyor. Steve’in detaylarına bir göz atalım;

  • Grup: Müttefik
  • Özel Yakın Muharebe Silahı: Knuckle Duster
  • Doğum Yeri: San Francisco, ABD
  • Öznitelikler: Vatansever, tuhaf, kaygısız

Steve Fisher 12 Mayıs’ta yayınlanacak olan 6.6 numaralı güncelleme ile karakter oyunumuza eklenmiş olacak.

 

Battlefield Oynanışı

 

Battlefield 5 oyununu bilmeyenler için öncelikle şöyle tanıtalım, Battlefield 5, oyuncularını 2. Dünya Savaşı’na götürüyor. Her ne kadar çoklu oyuncu modu ile bilinen bir seri olsa da, War Stories modu ile birlikte, bizlere savaşların ne kadar kötü olduğunu yansıtıyor. İşin daha da iyi kısmı ise, bunu başarıyla da gerçekleştiriyor. FPS olarak oynamakta olduğumuz Battlefield 5, atmosferi ve hikayeleri ile oyuncularına savaş şartlarını yaşatan bir yapım olarak göze çarpıyor.Oyuna başlar başlamaz sizi bir hikayeye götürüyor ve  bu sayede hem temelleri görmüş oluyorsunuz, hem de oyunu tanımaya başlamış oluyorsunuz.Oyunun sizleri götürdüğü bu mod, aslında War Stories’in bir parçası olan My Country Calling isimli hikaye. Daha öncelerden ortaya çıkan haberler, oyunun çıkışında dört adet, daha sonrasında ekstradan bir adet daha War Stories hikayesi ile karşınıza çıkacaklarını söylüyordu. Tam anlamıyla da öyle oldu. My Country Calling isimli bu hikaye, oyunun çıkışı ile bizlere sunulan hikayelerden ilki. Battlefield 5 içerisindeki War Stories modunda oynayabileceğiniz 3 farklı hikaye daha bulunuyor. Bu hikayelerden biri olan Under No Flag, oyuncularını 1942 yılının Kuzey Afrika’sına götürüyor. Nordlys isimli hikayesi ise, oyuncuları 1943 yılının Norveç’ine götürüyor. Ve son olarak da  Tiralleur isimli War Stories hikayesi, oyuncuları 1944 yılının Provence’ine götürüyor. Daha sonra eklenmek üzere beklemekte olan The Last Tiger ise maalesef ki henüz oynanmıyor.

 

Battlefield 5 oyuncularına ne sunuyor?

 

Sizlere öncelikle Battlefield 5’ın War Stories modundan bahsettik fakat bildiğiniz üzere Battlefield’i Battlefield yapan şey çoklu oyuncu modu diyebiliriz. Battlefield 5, oyuncularına 32 kişiden başlayıp 64 kişiye kadar kapasitesi bulunan modlar sunuyor. Conquest isimli çoklu oyuncu modunda, siz ve takımınızın 64 kişiye kadar destek veren büyük bir haritadaki anahtar yerleri düşmanların elinden almanız gerekiyor.

Conquest Assault isimli Battlefield 5 çoklu oyuncu modu, aslında Conquest modu ile aynı, sadece çok ufak farklılıkları bulunuyor. Frontlines modu, Nocquest, Rush ve Battlefield 4’un bilinen Obliteration modlarının karışımı gibi bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Domination modu, Conquest modunun oranla küçültülmüş versiyonu. Anlatmak gerekirse, bayrakların en az yarısına sahip olmak, karşı takımın tekrar canlanma hakkı kaybetmesine sebep oluyor.

Alıştığımız modlardan biri olan Team Deathmatch ise, oyunun standart modu. Airborne, her iki takıma da birtakım biletler veriyor ve her ölüm bir bileti harcıyor. Bileti biten takım kaybediyor. Breakthrough modunda bir taraf ilerleyerek, bir bölgedeki her kontrol noktasını ele geçirmeye çalışıyor. Final Stand modu da Grand Operation modunun ilk 3 gününe bağlı. Eğer her 2 takım da eşit derecede iş yapmışsa, oyunculara tekrar doğma hakkı sunulmadan ve tüketilmiş mermilerle takımlar kapışıyor. Son kalan kazanıyor.

 

Battlefield 5, oynanış açısından nasıl bir çeşitlilik sunuyor?

 

Battlefield 5 inceleme yazımız içerisinde sizlerle paylaşmış olduğumuz çoklu oyuncu modları dışında harita çeşitliliği de bulunuyor. 8 adet harita sunuluyor ve bu 8 harita, oyuncuları 4 farklı coğrafik lokasyona götürüyor. Her harita, oyunculara birbirinden farklı tecrübeler sunuyor. Oyunda bizleri bekleyen özelliklerden biri olan The Company, oyuncuların askerlerinin, silahlarının ve araçlarının bulunduğu yer olarak karşımıza çıkıyor.Bu kısmında sahip olduklarınızı çoğaltmak için oyunu bol bol oynamanız yeterli olacaktır. Askerleriniz de sınıf sınıf olarak bulunuyor. Keskin nişancı olan Recon, sağlıkçı olan Medic, ön safhalarda bulunan askerler olan Assault ve takımı destekleyen Support, Battlefield 5 içerisindeki asker sınıfları olarak bizlere sunuluyor.

 

Battlefield 5 sistem gereksinimleri (Minimum)

-İşletim sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10

-CPU (AMD): AMD FX-8350

-CPU (Intel): Core i5 6600K

-Bellek: 8GB RAM

-Ekran kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce GTX 1050 / NVIDIA GeForce GTX 660 2GB

-Ekran kartı (AMD): AMD Radeon RX 560 / HD 7850 2GB

-DirectX: 11.0 uyumlu ekran kartı ya da eşdeğeri

-Depolama alanı: 50GB

Battlefield 5 sistem gereksinimleri (Önerilen)

-OS: 64-bit Windows 10 ya da daha günceli

-CPU (AMD): AMD Ryzen 3 1300X

-CPU (Intel): Intel Core i7 4790

-Bellek: 12GB RAM

-Ekran kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB

-Ekran kartı (AMD): AMD Radeon RX 580 8GB

-DirectX: 11.1 uyumlu ekran kartı ya da eşdeğeri

-Depolama alanı: 50GB