E3 2020’NİN İPTALİ FUNKO FİGÜRLERİNİ ETKİLEMEDİ!

E3 2020’NİN İPTALİ FUNKO FİGÜRLERİNİ ETKİLEMEDİ!

Uzun bir süredir, figür koleksiyoncularının ilgisini çeken ve sürekli kendini yenileyen Funko Pop figürlerini hepiniz duymuşsunuzdur. Büyük kafalı ve siyah boncuk gibi gözü olanlar, evet! Dizilerden tutun, filmlere, filmlerden tutun sanatçılara... Hepsine ait neredeyse bir figür çıkarmıştır Funko Pop figürleri. Bu haberimiz her ne kadar figürlere yönelik gibi gözükse de oyun dünyasıyla içli dışlı olanları da ilgilendiriyor.

İlk olarak hafızalarınızı tazelemek adına hatırlatmak isteriz ki, Funko bir Amerikan şirketi. Kendileri lisanslı popüler kültüre yönelik figürler çıkartıyorlar. Mike Becker tarafından 1998’te kurulan şirketin ilk amacı fazla komplike olmayan, nostalji temalı figürler idi. Ayrıca çıkardıkları ilk figür de oldukça tanınan restaurant olan Big Boy’a yönelikti.

Konuya geri dönecek olursak bu sene düzenlenmesi planlanan E3 2020 video oyun fuarı, ne yazık ki dünyayı sarmalamış olan koronavirüs tehlikesi yüzünden iptal edilmişti. Ayrıca E3 2020’ye özel Funko Pop figürleri de olacaktı! Tüm bunlara rağmen E3 2020 iptal edilse de, Funko Pop figürleri yine de 26 Mayıs’ta koleksiyon severler için satışa koyulacakmış.

E konu video oyunları fuarı olunca, doğal olarak bu çıkacak olan figürlerin de video oyunu serilerine ait olmasını bekleniyordu. Gelin hep birlikte bu figürlerin neler olduğuna bakalım;

  1. Fortnite’a ait Skull Trooper
  2. Diablo 3’e ait Tyrael
  3. The Elder Scrolls 5: Skyrim’e ait Shegorath
  4. Borderlands’e ait metalik Yakışıklı Jack
  5. Son olarak da Witcher 3’e ait yaklaşık 15 cm’lik Leshen.

Dört diğer figür ise 15 cm’lik Leshen figüründen daha kısa olarak karşımıza çıkıyorlar. Bu figürler yaklaşık 10 cm.

Bu Funko Pop figürleri serisinden Skull Trooper, Tyrael, Shegorath ve metalik Handsome Jack, 12 dolardan satışa çıkarılırken, Leshen figürü ise 19 dolardan satışa sunulmakta. Yani bütün figürleri satın almak isteyen koleksiyon severler toplamda 67 dolar vererek hepsini alabilirler.

“May the Force with you” repliğine ithafen, 4 Mayıs’ta en son Star Wars’ın popüler dizisi olan Mandalorian’a yönelik 3 adet figür çıkmıştı. Bu figürlerin hepsinde de serinin popüler karakteri olan Bebek Yoda bulunuyordu.