Paper Mario: The Origami King tarihi belli oldu!

Paper Mario: The Origami King  tarihi belli oldu!

 

Nintendo Switch severler için 2020 senesindeki duyurulan oyun sayısı çok fazla olmasa da, “Paper Mario: The Origami King” adlı oyunun duyurulması ile birlikte Mario-severler epey heyecanlandı. Paper Mario serisinin bir önceki oyunu olan “Paper Mario: Color Splash” 2016 senesinde Nintendo’nun Wii U konsolu için çıkmıştı. Serinin taze çıkacak olan oyunu “Paper Mario: The Origami King” ise Switch’e gelen ilk Paper Mario oyunu olacak. Oyunun çıkış tarihi olarak da 17 Temmuz belirlenmiş.

Açıkçası, Paper Mario serisi bildiğimiz klasik Mario oyunlarından ayrılıyor. Daha çok mizah ve RPG elementleri bulunduruyor. Paper Mario: The Origami King de serinin diğer oyunları gibi, bize kağıttan yapılmış Mario evreninin etkileyici kapılarını aralarken, diğer yandan da kelime oyunları ile güldürmeyi başarıyor.

Ayrıca Nintendo, Paper Mario: The Origami King’de yeni bir mekanikten bahsediyor. Dönen çember benzeri bir alanda yapılan mücadeleler, oyuncuların bulmaca çözme yeteneklerini arttırmak, düşmanları dağıtmak ve maksimum hasar vermek amacı ile yapılmış. Nintendo bu yeni çıkacak oyundan şöyle bahsediyor:

“Mario, Paper Mario: The Origami King oyununda en heyecan verici mücadelelere dâhil oluyor. Tehlike arz eden Kral Folly, tüm dünyadan origami yapmak istemektedir. İşler daha da kötüye gidemez denilirken, o devasa ve renkli kâğıt şeritleri ile Prenses Peach’in kalesinin sınırlarını işgal ediyor ve ardından kaleyi uzaktaki bir dağa götürüyor. Bununla da sınırlı kalmayıp, Bowser’ın askerlerini, Katlanmış Askerler’e dönüştürüyor ve hain emelleri için onları kendi ordusuna dahil ediyor.”

Oyunun atmosferi oldukça etkileyici gözüküyor, mekân tasarımlarının epey başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yakında yeni gelecek mekanikleri ile de savaşlar daha da renklenecek gibi. Hikâye kısmında da kağıtların ve origamilerin arasındaki bir savaş konusu gerçekten güzel düşünülmüş bir konu. Fragmanda karşımıza çıkan Prenses Peach bize origami olmak isteyip istemediğimizi soruyor ve oradaki küçük gerilim anını bile güzel yaşatmışlar. Bunların yanı sıra Bowser’ın cephesi ile de otomatikman ittifak oluyoruz gibi. Bakalım Paper Mario: The Origami King’de bizi ne gibi sürprizler bekliyor olacak? 17 Temmuz’u sabırsızlık ile bekliyoruz.