PlayStation 5 Oyunları

PlayStation 5 Oyunları

PlayStation 5 Oyunları

PlayStation 5 sizleri yeni serüvenlere sürüklemeye geliyor. Sony tarafından Kasım 2020’de çıkarılacağı duyurulan PlayStation 5 konsolu büyük bir heyecanla beklenirken oyuncuların aklında “PS5 üzerinde hangi oyunların yer alacağı” sorusu var.

Açıkçası şu anda bu konsonda olacağı resmi ağızlardan açıklanmış birkaç oyun bulunmakta. Fakat bunun dışında PS5 üzerinde hangi oyunları oynayabileceğimiz ile ilgili tahminlerimiz de mevcut.

PlayStation 5 ile Gelen Birinci-Parti Oyunlar

Listemizin ilk kısmında Sony tarafından PS5 için üretilmiş olan oyunu sıralıyoruz.

Godfall

2020’nin son aylarında PS5 üzerinde çıkacak olan bu oyun fantastik bir evrende geçiyor. Biraz büyünün, kahraman şövalyelerin, yağmaların, dövüşlerin ve ganimet avlarının dolu olduğu bu oyun, PlayStation 5 ile birlikte oyun severler tarafından heyecanla beklenmektedir.

PlayStation 5 Üzerinde Oynanabilecek Üçüncü Parti Oyunlar

Listenin bu bölümündeyse PS5 üzerinde yayınlanacağı doğrulanmış diğer oyunları sıralıyoruz. Bu oyunlar PC, Xbox gibi çeşitli platformlarda da yer alacaktır.

            Assassin’s Creed Valhalla

Ubisoft tarafından geliştirilen uzun soluklu serinin son oyunu, PS5 ile oynanabileceği resmi ağızlarca doğrulanmış durumda. Ayrıca bu oyun PS4 üzerinden de oynanabilecek.

            Observer: System Redux

2020 yılı içerinde çıkacak olan bilim-kurgu korku oyunu, Bloober Team 2017’nin yeni nesil geliştirilmiş halini bizlere sunuyor.

            The Lord of the Rings: Gollum

Bu oyunda Yüzük’ün kötü etkisinden kaynaklı Smeagol’un zihin içerisindeki savaşlarında Gollum’un maceralarını göreceğiz. Daedalic Entertaintment tarafından geliştirilen oyun 2021 yılı içerisinde çıkması beklenmektedir.

            Outriders

Yine 2020 sonlarında çıkması beklenen bu oyun Bulletstrom tarafından geliştirilmiş bir nişancı oyunudur.

            Gods & Monsters

Yunan mitolojisine dayanan bu aksiyon-macera oyunundaki amaç Yunan tanrılarını kurtarmaktan oluşuyor. Bu oyunun da geliştirici şirketi Ubisoft olarak karşımıza çıkıyor.

            Tom Clancy’s Rainbow Six

Yine Ubisoft tarafından geliştirilen bu oyun PlayStation 5 üzerinden oynanabilecek.

            Watch Dogs Legion

Bir diğer Ubisoft oyunu olan WDL, bir hacker grubunun hikayesinden oluşuyor.

PlayStation 5 ile Oynanabileceği Tahmin Edilen Oyunlar

Şimdiye kadar bahsettiğimiz oyunlar PS5 üzerinde kesinlikle oynanabilecek oyunlardı. Ancak listemizin bundan sonraki kısmı kesin bir şekilde doğrulanmamış, PS5 üzerinde yayınlanması sadece birer tahminden ibaret olan oyunlardan oluşacak.

  • Cyberpunk 2077
  • Elder Scrolls 6
  • Starfield

PlayStation 5 konsolunun çıkacağı gün heyecanla beklenirken bu konsol üzerinde oynanabilecek oyunlar da oyun severler arasında ayrı bir heyecan yaratmış durumda.

 

https://www.n11.com/video-oyun-ve-konsol/konsol-oyunlari?q=playstation+5