Pokémon Sword & Shield Etkinlikleri Devam Ediyor!

Pokémon Sword & Shield Etkinlikleri Devam Ediyor!

Pokémon Sword & Shield Etkinlikleri Devam Ediyor!

Pokémon serisinin gözbebeği olan Sword & Shield serisinde yeni bir etkinlik var. Oyunun zaten kendisi yeniliklerle dolu ve ilerleyen zamanlarda gelecek olan DLC’lerle bu daha da artacak gibi. Oyunu oynayanlar bilirler ki, oyunda Max Raid denilen ve serinin diğer oyunlarında olmayan bir mekanik var. Bunu özetlemek gerekirse, dört oyuncunun devasa Pokémon formları olan Dynamax/Gigantamax’lara karşı yaptıkları mücadeleler oluyor. Bu mücadele boyunca da Pokémon bu formunu koruyor.

Daha önceki Max Raid etkinliklerinde de farklı Pokémonlar spot ışıklarının altında durmuştu ama bu seferki etkinlikte tek ve oldukça nadir olan bir Pokémon söz konusu. Bu da Gigantamax Pikachu etkinliği. Hatta bugün ise Pikachu’yu yakalamak için son şansınız.

Mayıs’ın 18’ine kadar Gigantamax Pikachu, Wild Area’lardaki mağaralarda boss olarak karşımıza çıkacak. Bu da çoğu oyuncu için bu Pokémon’a ilk defa sahip olma şansını veriyor. Şu anki Gigantamax Pikachu etkinliği olmadan evvel, oyuncuların bu Pokémon’u alma yöntemi biraz daha zordu açıkçası. Nintendo Switch’inizde Pokémon: Let’s Go Pikachu’nun kayıt dosyası olması gerekiyor. Bu sayede de Sword & Shield’de, Wild Area istasyonundaki karakterden ücretsiz Gigantamax Pikachu alabiliyorsunuz.

Gigantamax Pikachu etkinliği olayına katılım gösterecek kişinin zaten bu Pokémon’u varsa aslında yine de sizi teşvik edecek bir şey var. Sadece Shiny Gigantamax Pikachu bulma şansıyla kalmıyorsunuz aynı zamanda beş yıldızlı Raid’lerden bulduğunuz Pikachu’ların Surf saldırısı da oluyor. Aynı zamanda Nuggetlar, Exp, Dynamax Candy ve dahası gibi yararlı eşyalar bulma şansınız oluyor.

Gigantamax Pikachu etkinliği sona erdiğinde ise, Max Raid’ler üzerinden iki özel Pokémonlu etkinlik daha olacak. İlk olarak bunlardan birincisi Gigantamax Eevee ki kendisini Let’s Go Pikachu’ya eşlik eden oyun Let’s Go Eevee ile alabiliyorsunuz, hatta yukarıda anlattığımız yöntemler ile. Eevee de karşımıza 19 ve 25 Mayıs tarihleri arasında çıkacak. Ondan sonra da normalde erken satın alım ödülü olarak verilen Gigantamax Meowth karşımıza 25 Mayıs ve 1 Haziran tarihleri arasında çıkacak.

Hatırlatmakta fayda var, Sword & Shield’e, Isle of Armor ve The Crown Tundra DLC’leri bu sene çıkacak!