Tepki Çeken The Last Of Us ll Fragmanı

Tepki Çeken The Last Of Us ll Fragmanı

 

2020 yılının merakla beklenen oyunlarından birisi de The Last Of Us ll. Playstation platformuna özel olan oyunun fragmanı oyuncular ile buluştu. Fragmanın ikinci bölümü ise 19 Haziran’da paylaşılacak.

 

Maalesef ki oyunun hikayesi sızdırılmıştı ve Naughty Dog, oyunculara spoiler içeren paylaşımlardan uzak durmaları gerektiğini söylemişti. Çıkış tarihine az kala yaşadığı talihsiz olaydan dolayı geliştirici firma elini çabuk tutuyor.

 

Youtube üzerinde yayınlanan videonun like ve dislike sayısı bilgilerine ulaşılamıyor. Yorumlarda da durum aynı. Oyunun hikayesinin sızdırılmasından sonra yıllardır bu oyunu bekleyen oyuncular zaten üzgündü. Fragmanda sızdırılan hikayeden farklı hiçbir şey göremeyen oyuncular ise hayal kırıklığına uğradılar. Yapımcılar bu hayal kırıklığı yorumlar ve dislike rakamlarına da yansıyacağını düşünmüş olacaklar ki bu özellikler devre dışı bırakıldı.

 

Naughty Dog tarafından geliştirilen aksiyon, macera, hayatta kalma, korku temalarını içeren bir oyundur. İlk oyunun duyurusu 10 Aralık 2011 de yapılmıştır. 14 Haziran 2013 yılında ise tüm dünyada satışa çıkmıştır. Oyun salgın hastalıktan 20 yıl sonrasını anlatı. Salgın hastalığın özelliği ise bulaşan kişilerin insanlara saldıran yaratıklara dönüşmesidir. Oyunun ana karakteri Joel ise orta yaşlardaki Amerikan bir erkektir. The Last Of Us tek oyunculu ve çok oyunculu oyun modlarına sahiptir. İlk oyunu The Last Of Us PlayStation 3 ve PlasyStation 4 üzerinde 20 milyondan fazla satılmıştı. Playstation patformunun en sevilen oyunlarından birisidir.