UBISOFT, ASSASSIN’S CREED ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ KEŞİF TURLARI DÜZENLİYOR

UBISOFT, ASSASSIN’S CREED ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ KEŞİF TURLARI DÜZENLİYOR

 

Ubisoft, Assassin’s Creed Origins ve Odyssey keşif turları düzenliyor, hem de ücretsiz! Bu da dünyayı saran koronavirüse rağmen oyun severlerin, Assassin’s Creed serisi üzerinden ücretsiz olarak Mısır ve Yunanistan’a gitmesini sağlıyor. Mitoloji severlerin bayılacağı bir yolculuk olacağından şüphemiz yok.

Bu teklif Mayıs’ın 21’ine kadar geliştiricilerin, “Evde Oyna, Üzerine Düşeni Yap” kampanyası üzerinden devam edecek. Assassin’s Creed’in marka yönetmeni Etienne Allonier bu konu hakkında şöyle bir açıklama yaptı;

“Milyonlarca öğrenci hâlen daha derslerinin akıbetini merak ediyor ve öğretmenler ise dijital gereçler ile dersleri öğretmeye uyum sağlamak zorunda kaldı, insanlar artık hem öğrenmek hem de öğretmek için yeni ve zengin yollar arıyor.” Etienne Allonier şöyle devam etti;

“Düzenlediğimiz bu Keşif Turları sebebiyle oldukça gurur duyuyorur. Bunlar, tarihi daha erişebilir, sürükleyici ve eğlenceli kılıyor.”

Origins ve Odyssey Keşif Turları, rol yapma oyunlarını değişik bir bazda ele alıyor, bu keşif turları oyuncuları konunun geçtiği tarihi şehirlerde bir yolculuğa çıkıyor. Kimi zaman durup etrafı inceleyebiliyor, kimi zaman da yine etrafta koşturabiliyorsunuz. Origins ve Odyssey Keşif Turları, o zamanki toplumların düşüncelerine ve davranışlarına erişmemizde bize yardımcı olurken aynı zamanda; tarım, ritüeller eğitim ve savaşlara da göz atmamızı sağlıyor. Antik Yunan Keşif Turu’nun sonunda ise oyuncuları bekleyen ve sorulardan oluşan bir sınav var. Böylece de oyunda başka avatarlar ve binekler açabiliyorlar.

Bu kesinlikle diğer yapımcılara ve insanlara ilham verecek bir konu. Ebeveynler ve öğretmenler koronavirüs salgını yüzünden ne yapacaklarını şaşırmış durumda iken, Origins ve Odyssey Keşif Turları ile tarihi ve oyunları seven bireyler bu şekilde belki de farklı bir deneyim elde edebilirler. Bakalım bu global salgın sona erdiği zaman, oyunlar eğitimin bir parçası olacak mı? Oyunlar aracılığı ile dersler verilebilecek mi? Bunu hep birlikte göreceğiz.

Assassin’s Creed Origins ve Odyssey Keşif Turları konusunu kapatmadan önce de, Assassin’s Creed Valhalla’da da keşif turları olacağının haberleri olacağı duyumları ortalıkta dönse de henüz bu onaylanmadı.